Federatie Particulier Grondbezit

Uw reacties en vragen over Didam-arrest

Heeft u een situatie gesignaleerd waarin mogelijk sprake is van de terbeschikkingstelling van grond door een overheid aan een derde, zonder dat deze voornemen openbaar kenbaar is gemaakt? U kunt vooraf nagaan of de situatie onder de hoofdregel of een uitzondering valt. Als FPG-lid kunt u kunt uw vraag ook voorleggen aan de stafmedewerker van uw Provinciale Vereniging of aan de FPG.

1. Hoofdregel
Elke vorm van ter beschikkingstelling van grond vanuit overheden aan een derde: denk aan koop, erfpachtrecht, opstalrecht, huur, pacht, ingebruikgeving, moet voor iedereen kenbaar worden aangeboden.

2. Uitzonderingen
In bepaalde gevallen kan sprake zijn van een uitzondering op de verplichting om mededingingsruimte te bieden. Deze uitzonderingen zijn nader uitgewerkt in hoofdstuk 5 van de handreiking.

3. Maak een melding
Door het onderstaande formulier in te vullen, helpt u de FPG bij het signaleren en monitoren van mogelijke situaties waarin het Didam-arrest relevant is.

Melding Didam-arrest

Contactgegevens
Gegevens gronduitgifte

De door u verstrekte gegevens worden volledig anoniem verwerkt en uitsluitend gebruikt ten behoeve van monitoring en signalering door de FPG. Bekijk de privacyverklaring.